vidana22


Nu-Формат

Душу й тіло


Previous Entry Share Next Entry
Рівність можливостей vs. рівність здібностей
vidana22

Хіба ви вірите в те, що всі люди рівні?

– Хочеться мені спитати кожного, хто називає мене гітлером.

Хіба ви вірите в те, що дітки, які жлуктали горілку замість соски, а років з 5-6 стали нанюхуватися клеєм, коли їм стане 18, підуть і проголосують за якогось того, хто зробить наше життя кращим? Чи ви хочете сказати, що вони теж мають право висловлювати свою думку? Чи ви вірите в те, що у них є думки?

Хіба ви думаєте, що той, чия дочка вийшла за негра, а внуки його народилися негренятами, обере для нас всіх не таку ж саму долю, не таке ж поступове знищення? Чи ви вважаєте, що його внуки гарніші і розумніші за наших, чисто білих? Чи ви хочете сказати, що вони належать одночасно до двох культур, і тому духовно багатші?

А чи вважаєте ви, що геям живеться легко, тому що вони належать одночасно до двох статей?

А чи вважаєте ви, що собаці веселіше було б жити, якщо б вона ще і мнявкала? А ви не хочете навчити свого котика гавкати – він же від того тільки виграє?

Ви справді думаєте, що люди рівні? Ви не приватний підприємець? Якщо так, то ви згодні, щоби ваш вічно пяний грузчик або розбита життям прибиральниця вирішували, кого вам брати в партнери бізнесу – хоч великого, хоч малого? Ви грузчик? прибиральниця? Тоді ви готові взяти на себе відповідальність і вольовим зусиллям, за наявної у вас інформації, з вашим грузчицько-прибиральницьким досвідом вирішити, де, з ким і на яких умовах співпрацювати, як закликати споживача, як пропіаритися? Ви готові відповісти фінансово, або і юридично, в разі невдачі?

Дуже просто – ваша 6-літня дитина сама вирішувала, коли і в яку школу їй іти? А якщо просилася в російську – то чи не ви зробили все, щоби вона не хотіла в українську?

Іще простіше – ви дозволяєте кішці дряпати крісла, тому що їй це подобається?

Ви вважаєте, що турки в Німеччині – корисна дешева робоча сила? Корейці роблять нам різні напівекзотичні смаколики, узбеки продають нам дешевий одяг, а вірмени з азєрами забацують нам смачнющі шашлики. А ще продають наркоту, чіпляються до наших дівчат, вбивають наших молодих міліціянтів, орендують цілі поля, на яких баклажани збирають наші колишні інженерки, яких в буремні 90-ті викинули з заводів. – І ніхто не говорить про те, що і до колишніх інженерок варто бути толерантними!

І ніхто не говорить про звірячі закони великих корпорацій, про їхню гіпнотичну дію, продуману десятиліттями, про 25-ті кадри на телебаченні і НЛП на співбесідах, ніхто не говорить про принизливу моду матюкатися та писати про секс і наркотики. Ви кажете, що без матюків вас просто можуть не зрозуміти? Ви кажете, що писати про секс і наркотичні стани – природня потреба свобідної людини?

Переконані, що кожен може жити, як сам хоче? А якщо цей кожен захоче жити з вами – незалежно від ваших бажань? Прийде до влади який-небудь пєтікян і вимагатиме від вас, щоби ви вчили вірменську? Ви певні, що пєтікяни мають на це право?

Хіба ви справді вірите, що кожна людина має право вирішувати будь-що? Хіба ви вірите, що будь-хто має право вирішувати за всіх нас і за кожного з нас?


?

Log in

No account? Create an account